Psali jsme před rokem

Psali jsme před rokem (7)

K dobrým věcem je třeba se vracet. A připomínat. Internet je tříšť informací, v nichž by neměly zapadnout ty, které nějak výrazně poznamenaly dobu. Budeme se snažit každý měsíc upozornit na pár starších článků, které nám stále připadají zajímavé a mají co říci i dnes.

Naše mateřská škola se ve školním roce 2013/2014 stala školou, která splnila stanovené podmínky Mensou ČR, a získali jsme tak možnost pyšnit se jako škola spolupracující s Dětskou mensou. A jak jsme toho dosáhli? Pedagogové byli systematicky proškoleni v metodě NTC Learningu, naše škola vytváří podmínky pro vzdělávání nadaných dětí a nově vzniká při mateřské škole Herní klub pro rodiče s dětmi...
V hlavním městě je nedostatek mateřských škol. Přitom jedna z nich je už sedm let zavřená. A to jen kvůli nedořešenému vlastnictví příjezdové cesty. Teď se ale snad konečně školka znovu otevře.Mateřská škola U průhonu by už za pár měsíců mohla poskytnout místa až pro několik desítek dětí. Majitelé domu a Úřad městské části Praha 7 se totiž podle všeho na přístupu do školky konečně dohodnou.
Kvalitní výuka a možnost rozvoje v rámci pestrých volnočasových aktivit jsou standardem, ze kterého bychom neměli být ochotní v rámci vzdělávání na Praze 7 slevovat. Z našich dětí by ovšem měly vyrůst nejen vzdělané, ale také morálně vyspělé a zodpovědné osobnosti. Projekt morálních pravidel tříd je jedním z hlavních pilířů strategie pro kvalitnější vzdělávání, volný čas a vytváření společného komunitního prostoru ve školách na Sedmičce. S tímto projektem přichází místostarosta pro školství na Praze 7, Bc. Daniel Štěpán ve spolupráci…
(7.9.) Až 10 procent školních dětí v Praze neobědvá. Tento překvapivý fakt vyplynul z anonymní ankety mezi školáky ze tří pražských škol. Některé děti jídlo ze školní jídelny odmítají samy, jiným ovšem rodiče obědy neplatí, protože si to nemohou dovolit. Praha 7 proto zřídí do dvou týdnů speciální Obědové konto, ze kterého budou dětem z Prahy 7, jejichž rodiče nemají na obědy peníze, vypláceny příspěvky.
(6.9.2013) - Až 10 procent školních dětí v Praze neobědvá. Tento překvapivý fakt vyplynul z anonymní ankety mezi školáky ze tří pražských škol. Některé děti jídlo ze školní jídelny odmítají samy, jiným ovšem rodiče obědy neplatí, protože si to nemohou dovolit. Zástupce starosty MČ Praha 7 Bc. Daniel Štěpán se na základě alarmujících výsledků ankety proto rozhodl iniciovat zřízení speciálního Obědového konta, ze kterého budou dětem z Prahy 7, jejichž rodiče nemají na obědy peníze, vypláceny příspěvky.
Milí žáci a rodiče, je tu opět září a nový školní rok 2013/2014. Ten, co máme za sebou, byl náročný, ale úspěšný. Začínáme s obměněným ředitelským sborem, jako první v ČR mezi státními školami jsme zkusili zavést školní uniformy. Museli se vypořádat s dlouholetým černý Petrem - nutnosti vyřešit přebytečnou kapacitu základních škol. A mnoho projektů jsme začali. Sledoval jsem například veřejné diskuze k dalšímu vzdělávání v České republice (www.msmt.cz a www.eduin.cz) a přitom jsem zjistil, že největší přání dnešních…
Po roce se znovu někteří  členové Studentského zastupitelstva Prahy 7 vydali do norského města Sortland  v regionu Vesteraalen na severu země za polárním kruhem. I tentokrát se jednalo o projekt, jehož se zúčastnily i další skupiny mladých lidí  z celé Evropy. Kromě hostitelů z Norska  ještě mladí lidé z Velké Británie (Lewisham), Švédska (Alingsas), Německa (Itzehoe) a Malty (ostrov Gozo).

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více