Mateřské školy

Mateřské školy (25)

Ve středu 30.3. jsme s dětmi navštívili výstavu v Národním zemědělském muzeu-Od lokálky po rychlík,která se koná do 3.4.Pro nadšence a milovníky železnic a vláčků je připraveno modulové kolejiště s jednokolejnou tratí o délce 60 metrů.Je zde k vidění mnoho vlakových souprav.
Chladné počasí čtvrtečního dopoledne nás nalákalo k návštěvě MUZEA ČOKOLÁDY,které se nachází kousek od Staroměstského náměstí v Celetné ulici.Již při vstupu dovnitř ucítíte báječnou vůni čokolády,která vás provází po celou dobu prohlídky.V dolní části je prodejna s kavárnou,kde si můžete posedět a dát si šálek dobré kávy nebo horké čokolády.Na prohlídce muzea jsme mohli obdivovat stylově vyzdobená prostranství,ve vitrínách bylo k vidění vše o pěstování a zpracovávání kakaa.
Po několika dnech řádění na sněhu,přišla na řadu vzdělávací část tohoto týdne.Vypravili jsme se společně se třídou Sluníček do Národního zemědělského muzea,kde nedávno otevřeli stálou expozici-interaktivní výstavu RYBÁŘSTVÍ. Jedná se o výstavu,která souvisí se vším,co k rybářství v našich krajích patří.
Opět milé a dojemné setkání dětí a seniorů z domova s pečovatelskou službou U Studánky se uskutečnilo 14.1.2016 dopoledne.Tentokrát s názvem "Zimní radovánky".Naše babičky se moc těšily,co je u nás po Vánocích nového.S netrpělivostí vyhlížely své oblíbence,kteří jim udělají vždy obrovskou radost:-).
Tento týden se věnujeme všemu,co má něco společného s vodou ve všech jejích podobenstvích.Voda představuje jednu ze základních složek na Zemi. Pokrývá většinu povrchu zeměkoule, předpokládá se, že ve vodě vznikl první život, a živá bytost se bez příjmu vody obejde jen po omezenou dobu.Nejhojněji se voda vyskytuje ve skupenství kapalném. Ve skupenství pevném nabývá podoby ledu nebo sněhu a ve skupenství plynném se vyskytuje jako vodní pára. Voda v kapalné formě nemá ani chuť, ani vůni.

Advent na Výstavišti

čtvrtek, 17 prosinec 2015 00:00
Na Výstavišti - Holešovice vzniká milá tradice. V rámci Týdne pro školy, byly mateřským školám nabídnuty vánoční smrčky k ozdobení. Naše Mateřská škola U Uranie si „pronajala“ dva stromky. Výzvou pro nás byla volba materiálu na výrobu ozdobiček. Stromky stojí hned za hlavní branou napospas počasí. Ozdobičky musely být tudíž odolné proti dešti a doufejme i sněhu.