Základní školy

Základní školy (125)

Pochod TGM 2016

pondělí, 16 květen 2016 14:24
V sobotu 14.5. 2016 se uskutečnil 4. ročník Pochodu TGM. Letošní přípravy pochodu byly ve znamení předpovědi počasí. Již týden předem jsme se dozvěděli, že v den pochodu  bude chladno a déšť a každým dalším dnem jsme v tom byli utvrzováni, aby pak nakonec celou sobotu svítilo slunce a bylo teplo (na obranu předpovědi počasí však nutno podotknout, že druhý den, v neděli, se počasí opravdu zhoršilo, ale to nám už nevadilo).
Ráno to bylo ve třídě 1.B k nepoznání - místo aktovek košťata, místo učení kouzla a místo dětí čarodějnice. Naštěstí to byly samé hodné čarodějnice, a tak paní učitelku nehodlali začarovat v netopýra nebo jiné povedené zvíře. Společně tak mohli luštit tajemná psaní, počítat magické příklady, sepsat recept na kouzelný lektvar a vyčarovat si společnost barevných pavouků. 
Tukan nám odlétl! Prý zase za rok ... Třídenní tukanní projekt "TUsarka KApku Netradičně" se konal na Tusarce již počtvrté. Po tři dny žáci II. stupně pracovali a bavili se ve zvolených seminářích: Někteří chodili po pražských památkách, další bloudili po Holešovicích podle azimutu, jiní prozkoumali pod mikroskopem kdekterý drobek či kousek zeleně. 
Originální přednáška „Smysly zvířat“ dětem poutavým způsobem představila to, jaké výjimečné dovednosti používají zvířata ve volné přírodě k tomu, aby si obstarala potravu a sama se co nejlépe ubránila nebezpečí, které s sebou život ve volné přírodě nese. 
V hodině výtvarné výchovy jsme s žáky 8.tř. ZŠTGM navštívili retrospektivní výstavu  v Galerii Tančící dům. Výstava Včera a dnes je pohledem do celé tvorby významného kreslíře Vladimíra Jiránka. Žáci měli možnost vidět originály z jeho celoživotního díla. Hlavní část je věnována tématu tvorby pro děti a mládež. Jsou tady vystaveny originály z populárních příběhů Pat a Mat, Bob a Bobek. 
Velvyslanectví Brazílie vyhlásilo soutěž pro naši školy. Skupiny žáků nebo jednotlivci zpracovávali projekt na téma Brazílie a olympijské hry. Po zodpovědném obtížném rozhodování pana velvyslance a vedení naší školy zvítězil projekt 4. třídy. Za vytvoření projektů dostane škola model sochy motýla brazilského umělce Romera Britta, která zdobí park na Ortenově náměstí.  
Strana 1 z 21

Seznam škol 

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více