Johanka z Arku, Dobrá Lotrinka, Jeanne d'Arc, Panna orleánská, svatá Jana... Naši sedmáci už vědí, že se jedná ve všech případech o stejnou osobnost, mění se jméno, ne osud...

V hodině dějepisu jsme se zabývali stoletou válkou a tím pádem také dívkou, která naprosto změnila její průběh. Poutavý a tragický příběh nevzdělané venkovské dívenky, která pomohla vyhnat Angličany z Francie, v devatenácti letech byla upálena na hranici a nakonec se stala patronkou Francie, je silný a dojemný.

Poté, co jsme při vyučování probrali průběh tohoto válečného konfliktu, dostali žáci úkol na doma. Všichni si připravili referát o Johance z Arku, ten si za týden přinesli, a aby si informace lépe zafixovali, s informacemi pracovali v hodině - vyplnili si s pomocí svých referátů pracovní list. Odměnou jim tak byly nejen získané znalosti, ale také hezká známka.

Mgr. Klára Soukupová, uč.D ZŠTGM

Přečteno 2310 krát