Johanka z Arku, Dobrá Lotrinka, Jeanne d'Arc, Panna orleánská, svatá Jana... Naši sedmáci už vědí, že se jedná ve všech případech o stejnou osobnost, mění se jméno, ne osud...

     V hodině dějepisu jsme se zabývali stoletou válkou a tím pádem také dívkou, která naprosto změnila její průběh. Poutavý a tragický příběh nevzdělané venkovské dívenky, která pomohla vyhnat Angličany z Francie, v devatenácti letech byla upálena na hranici a nakonec se stala patronkou Francie, je silný a dojemný.

     Poté, co jsme při vyučování probrali průběh tohoto válečného konfliktu, dostali žáci úkol na doma. Všichni si připravili referát o Johance z Arku, ten si za týden přinesli, a aby si informace lépe zafixovali, s informacemi pracovali v hodině - vyplnili si s pomocí svých referátů pracovní list. Odměnou jim tak byly nejen získané znalosti, ale také hezká známka.

 

Mgr. Klára Soukupová, uč.D ZŠTGM

Přečteno 2310 krát

Autor:

55 komentáře

Napsat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Seznam škol 

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více