V pátek 29. dubna 2016 jsme v divadle ABC zhlédli Shakespeareovu divadelní hru Král Lear. K rozhodnutí navštívit konkrétně toto představení přispělo nejen významné autorovo jubileum, ale i to, že se jedná o derniérový titul a jednalo se tak o jednu z poslední možností tuto inscenaci vidět.

Divadlo ABC nás opět nezklamalo a nabídlo neotřelé pojetí v režii Petra Svojtky, za zmínku jistě stojí i excelentní výkon Jana Vlasáka v hlavní roli. Moderní kulisy a soudobé kostýmy dodaly této historické hře o zmoudření sobeckého krále úplně jiný a současný rozměr...

Obvykle chodíváme spíše na komediálně laděné hry, žáci našeho 8. a 9. ročníku jsou však již velmi vyspělí diváci, takže je představení jistě obohatilo a rozšířilo jim obzory.

Mgr. Klára Soukupová, uč. ČJ ZŠTGM

Přečteno 626 krát Poslední aktualizace: pondělí, 16 květen 2016 09:13