V hodině výtvarné výchovy jsme s žáky 8.tř. ZŠTGM navštívili retrospektivní výstavu  v Galerii Tančící dům. Výstava Včera a dnes je pohledem do celé tvorby významného kreslíře Vladimíra Jiránka. Žáci měli možnost vidět originály z jeho celoživotního díla. Hlavní část je věnována tématu tvorby pro děti a mládež. Jsou tady vystaveny originály z populárních příběhů Pat a Mat, Bob a Bobek.

Součástí je expozice maskotů MS v ledním hokeji 2015 Boba a Bobka, scéna z natáčení. Žáci si vyzkoušeli obkreslování postaviček pod sklem a jiné aktivity. Výstavu všem vřele doporučujeme.

L. Oršulová, uč. VV ZŠTGM

Přečteno 804 krát Poslední aktualizace: pondělí, 16 květen 2016 09:23