Tukan nám odlétl! Prý zase za rok ... Třídenní tukanní projekt "TUsarka KApku Netradičně" se konal na Tusarce již počtvrté. Po tři dny žáci II. stupně pracovali a bavili se ve zvolených seminářích: Někteří chodili po pražských památkách, další bloudili po Holešovicích podle azimutu, jiní prozkoumali pod mikroskopem kdekterý drobek či kousek zeleně.

Našli se tací, co pohybem relaxovali tělo zmořené tréninkem ragby, někteří si mezitím pro radost vyrobili periskop. Pražské věže zdolali výtvarníci, Dvořáka prověřili hudební teoretici. Od historiků už víme, že Karel IV. byl "fakt hustej týpek" a anglickým reportérům se svěřil Sherlock Holmes, proč se neoženil. Závěrečné prezentace ve školní aule sklidily od ostatních zúčastněných zasloužené ovace a my se už teď těšíme na další ročník.

Monika Nezbedová, ředitelka školy

Přečteno 803 krát