V sobotu 14.5. 2016 se uskutečnil 4. ročník Pochodu TGM. Letošní přípravy pochodu byly ve znamení předpovědi počasí. Již týden předem jsme se dozvěděli, že v den pochodu  bude chladno a déšť a každým dalším dnem jsme v tom byli utvrzováni, aby pak nakonec celou sobotu svítilo slunce a bylo teplo (na obranu předpovědi počasí však nutno podotknout, že druhý den, v neděli, se počasí opravdu zhoršilo, ale to nám už nevadilo).

Všichni učitelé a vychovatelé se již zkušeně rozmístili na start, cíl a do pěti stanovišť hlídek na trasách kolem Vltavy a Stromovkou v délkách od 6 do 12,5 km a připravili si zábavné soutěže, kvízy či dovednostní úkoly. Občerstvení v cíli na školním se, myslím, podle ohlasů, také povedlo. Účastnili se naši žáci z 1. i 2. stupně a členové jejich rodin, takže věkové rozpětí účastníků začínalo někde kolem 1 roku (v kočárku) a končilo u babiček a dědečků, kteří však vypadali velmi mladě a zdatně :). Letos jsme měli dva nové prvky. Z iniciativy rodičů ze spolku Dolní Holešovice a díky grantu, který sehnali, se na školním hřišti, poté co všichni dorazili do cíle, odehrálo v rámci obohacení programu zábavné loutkové divadlo pro děti i dospělé, které mělo velký úspěch. Dalším novým prvkem pak byla sbírka věcí na rozšíření vybavení školní družiny. Tato sbírka se uskutečnila na startu pochodu a všem, kteří do ní přispěli, děkujeme. Celá akce se nakonec i díky počasí vydařila a měli jsme z ní pocit příjemně prožitého dne.

Děkuji všem zaměstnancům školy, kteří se podíleli na organizaci a rodičům a dětem za účast.

Martin Šmíd, ředitel ZŠTGM

Přečteno 1088 krát