Projekty odboru školství na Praze 7

Projekty odboru školství na Praze 7 (993)

Naším cílem je kvalitní vzdělání

Naším cílem je kvalitní vzdělání (179)

Seznamte se, jakými projekty podporujeme zvyšování kvalitního vzdělávání vašich dětí.

Podporujeme volnočasovou aktivitu

Podporujeme volnočasovou aktivitu (599)

Posledním školním zvoněním naše péče o vaše děti nekončí, poznejte co vše pro ně připravujeme.

Školy jako místo společného setkávání

Školy jako místo společného setkávání (190)

Školy tu nejsou pouze pro vaše děti, ale i pro společné setkávání s vámi. Vytváříme v našich školách komunitní prostor.

Investiční akce ve školství

Investiční akce ve školství (20)

Buďte mezi prvními, kteří budou informováni o všech našich záměrech od její vizualizace až po realizaci.

V pondělí 19.10.2015 jsme navštívili s dětmi naší školky Národní zemědělské muzeum,kde nás čekala ekologická pohádka se zajímavým názvem:"O Balynce,dobrém štěněti a třídě...nízkých kamarádů". Příběh o zatoulaném štěněti jménem Balynka, které potkalo kocoura Roberta, kočičího čaroděje. Ten chtěl předvést čarování, ale nemohl tak učinit v zaneřáděném prostředí. Balynka pátrala v zahradě, kdo způsobuje nepořádek. Nebyly to velemyši ani krtek a netopýr, ale vítr. Děti s Balynkou nakonec odpadky správně vytřídili. 
Dne 15. října navštívili v rámci hodin výtvarné výchovy žáci 9.A a 9.B paní učitelky Magdalény Kafkové a Kateřiny Střelické unikátní výstavu Má vlast v Jízdárně Pražského hradu. Na výstavě se žáci seznámili se slavnými díly našich předních krajinářů jako Josefa Lady, Václava Špály nebo Antonína Slavíčka.
3. a 7. oddělení školní družiny s paní vychovatelkou Annou Andrlovou a Monikou Všetečkovou navštívily muzeum MHD v Praze ve Střešovické vozovně. V muzeu pro ně byl připravený zajímavý program – děti vyslechly vyprávění paní průvodkyně a prohlédly si vozový park.
Při další akci našeho kroužku nás vycházka na Vyšehrad přenesla do dob starých Slovanů. Vystoupili jsme ve stanici metra Vyšehrad. Přešli jsme kolem Kongresového centra do ulice Na Pankráci a už jsme byli před vstupní Táborskou bránou. Poblíž domku spisovatelky Popelky Bilianové jsme viděli zbytek gotické brány zvané Špička. Zastavili jsme se u Rotundy sv. Martina. Na Vyšehradském hřbitově jsme hledali významné české osobnosti. V kostele sv. Petra a Pavla byl svatební obřad, proto nás dovnitř nepustili.
Ve středu 14. října se na FZŠ Umělecká konal další ročník tradiční podzimní akce SLAVNOST SPADANÉHO LISTÍ. I navzdory počasí, které nám tentokrát opravdu nepřálo, bylo odpolední setkání před školou dvoře i v přilehlých prostorách plné dobré nálady, radosti, příjemných setkání a hovorů, zkrátka plné POHODY. Rádi bychom za to poděkovali všem návštěvníkům i organizátorům.
V úterý 13. října navštívilo ZŠ Fr. Plamínkové 26 studentů – budoucích učitelů – z univerzity ESPE v Angers. Navštívili vyučovací hodiny několika učitelů a aktivně se zapojili např. do hodin anglického a francouzského jazyka. Díky tomu měli žáci možnost ověřit si své znalosti v obou jazycích.
V měsíci září jsme se zúčastnili mnoha akcí. Jednou z nich byl i hudební pořad v aule školy zaměřený na správné chování, životní styl a mezilidské vztahy. Mezi zajímavá a poučná vystoupení patřil i preventivní program o šikaně ve škole, kde jsme se pomocí různých dramatických scének z běžného života seznámili se znaky šikany a jak se v takových situacích chovat. Neméně poutavá byla návštěva Stromovky, tam jsme si užili pěkné dopoledne s vystoupením Václava Upíra Krejčího a zejména Policií…
Tento týden hodina dějepisu v osmé třídě proběhla ve znamení objevných plaveb. Zabýváme se totiž letos obdobím novověku, ke kterému zámořské plavby, mořeplavci a objevitelé neoddělitelně patří.
Letos v květnu se konečně začalo dařit to, o co usiluji už léta. Více využít školní hřiště, které sice má jen základní vybavení, ale je prostorné a určitě jej nemá každá škola. Za podstatné pomoci rodičů našich žáků v čele s paní Klárou Cibulkovou došlo k získání grantu na zřízení správce a otevření hřiště pro veřejnost. A už v září tady byla první velká akce, která, jak doufám, založila tradici. Turnaj pro žáky, rodiče a učitele nejen z naší, ale…
Ve dnech 27. září – 3. října se žáci ZŠ Fr. Plamínkové s paní učitelkou Annou Hořejší a Magdalénou Kafkovou zúčastnili výměnného pobytu v holandském městě Oss. Výměna probíhá s vrstevníky z holandské školy Maasland College. Holandské děti stráví jeden týden v českých rodinách v květnu 2016.
Strana 1 z 100

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více