Naším cílem je kvalitní vzdělání

Naším cílem je kvalitní vzdělání (179)

Seznamte se, jakými projekty podporujeme zvyšování kvalitního vzdělávání vašich dětí.

Technické zabezpečení výuky

Technické zabezpečení výuky (36)

Prostředí, materiální vybavení a technické zázemí ve vyučování.

Profilace ZŠ

Profilace ZŠ (59)

Každá škola na sedmičce má svůj nezaměnitelný a specifický program a celkové zaměření.

Přínos MČ Praha 7

Přínos MČ Praha 7 (10)

Být dobrým hospodářem znamená dobře se starat o svěřené - to platí i pro školní odbor.

V měsíci září jsme se zúčastnili mnoha akcí. Jednou z nich byl i hudební pořad v aule školy zaměřený na správné chování, životní styl a mezilidské vztahy. Mezi zajímavá a poučná vystoupení patřil i preventivní program o šikaně ve škole, kde jsme se pomocí různých dramatických scének z běžného života seznámili se znaky šikany a jak se v takových situacích chovat. Neméně poutavá byla návštěva Stromovky, tam jsme si užili pěkné dopoledne s vystoupením Václava Upíra Krejčího a zejména Policií…
Tento týden hodina dějepisu v osmé třídě proběhla ve znamení objevných plaveb. Zabýváme se totiž letos obdobím novověku, ke kterému zámořské plavby, mořeplavci a objevitelé neoddělitelně patří.
Letos v květnu se konečně začalo dařit to, o co usiluji už léta. Více využít školní hřiště, které sice má jen základní vybavení, ale je prostorné a určitě jej nemá každá škola. Za podstatné pomoci rodičů našich žáků v čele s paní Klárou Cibulkovou došlo k získání grantu na zřízení správce a otevření hřiště pro veřejnost. A už v září tady byla první velká akce, která, jak doufám, založila tradici. Turnaj pro žáky, rodiče a učitele nejen z naší, ale…
Ve dnech 27. září – 3. října se žáci ZŠ Fr. Plamínkové s paní učitelkou Annou Hořejší a Magdalénou Kafkovou zúčastnili výměnného pobytu v holandském městě Oss. Výměna probíhá s vrstevníky z holandské školy Maasland College. Holandské děti stráví jeden týden v českých rodinách v květnu 2016.
Ve dnech 22. a 24. září se konaly fotbalové turnaje škol Prahy 7. V kategorii mladších žáků (6. a 7. ročník) se zúčastnilo turnaje celkem 7 škol rozdělených do dvou skupin. Žáci FZŠ Umělecká vyhráli svoji skupinu a postoupili do finále, ve kterém získali zlaté medaile.

Edisona na Tusarce

pátek, 09 říjen 2015 08:47
Projekt, na který jsme se všichni těšili, konečně začal. V pondělí dorazily první zahraniční studentky. Slavnostně jsme je přivítali v aule, očekávajíc, co bude následovat.
V rámci oslav 25 let působení německého Goethe Institutu v ČR se v pátek 3. října němčináři 7. a 8. třídy ZŠ Fr. Plamínkové zúčastnili zábavné soutěže "Autobahn". Cílem poznávací hry bylo nacestovat co nejvíce kilometrů po Německu, vyřešit přitom spoustu zábavných a různorodých úkolů a poznat mnoho zajímavého z německých reálií.
Ve čtvrté třídě opakujeme násobilku a dělení se zbytkem. Aby to nebylo jen počítání sloupečků, míváme často po chodbě a po třídě nalepené lístečky (buď se slovními úlohami, nebo jen s příklady). Můžeme se pak pohybovat po chodbě a po třídě, jak chceme. Naším úkolem je vyřešit co nejvíce úloh stihneme.
Dne 24. září 2015 navštívil žáky 8.A a 9.AB pan Cedric Louvel s dcerou Estelle ze 3.A. Děti panu Louvelovi pokládaly nejrůznější otázky, ptaly se na život v Čechách i ve Francii. S Estelle probraly, jak se jí líbí u nás ve škole a jestli ráda jezdí do Francie. Pan Louvel pochválil osmáky za pěknou francouzštinu a deváťáky za písničku, kterou mu na závěr zazpívali.
Třída 1. B paní učitelky Šárky Marouškové zahájila výuku podle Metody dobrého startu (MDS). Tato metoda sleduje rozvoj psychomotoriky ve všech aspektech v součinnosti se sférou emociálně motivační a sociální. Cvičení MDS u dětí s normální psychomotorickou úrovní rozvoj aktivizují, u dětí s poruchami vývoje upravují nepravidelně se rozvíjející funkce. Metoda se osvědčila jako vstupní etapa výuky čtení a psaní. Přejeme prvňáčkům mnoho úspěchů!
Strana 1 z 18

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více