Profilace ZŠ

Profilace ZŠ (59)

Každá škola na sedmičce má svůj nezaměnitelný a specifický program a celkové zaměření.

V měsíci září jsme se zúčastnili mnoha akcí. Jednou z nich byl i hudební pořad v aule školy zaměřený na správné chování, životní styl a mezilidské vztahy. Mezi zajímavá a poučná vystoupení patřil i preventivní program o šikaně ve škole, kde jsme se pomocí různých dramatických scének z běžného života seznámili se znaky šikany a jak se v takových situacích chovat. Neméně poutavá byla návštěva Stromovky, tam jsme si užili pěkné dopoledne s vystoupením Václava Upíra Krejčího a zejména Policií…
Tento týden hodina dějepisu v osmé třídě proběhla ve znamení objevných plaveb. Zabýváme se totiž letos obdobím novověku, ke kterému zámořské plavby, mořeplavci a objevitelé neoddělitelně patří.
Letos v květnu se konečně začalo dařit to, o co usiluji už léta. Více využít školní hřiště, které sice má jen základní vybavení, ale je prostorné a určitě jej nemá každá škola. Za podstatné pomoci rodičů našich žáků v čele s paní Klárou Cibulkovou došlo k získání grantu na zřízení správce a otevření hřiště pro veřejnost. A už v září tady byla první velká akce, která, jak doufám, založila tradici. Turnaj pro žáky, rodiče a učitele nejen z naší, ale…
Ve dnech 27. září – 3. října se žáci ZŠ Fr. Plamínkové s paní učitelkou Annou Hořejší a Magdalénou Kafkovou zúčastnili výměnného pobytu v holandském městě Oss. Výměna probíhá s vrstevníky z holandské školy Maasland College. Holandské děti stráví jeden týden v českých rodinách v květnu 2016.
Ve dnech 22. a 24. září se konaly fotbalové turnaje škol Prahy 7. V kategorii mladších žáků (6. a 7. ročník) se zúčastnilo turnaje celkem 7 škol rozdělených do dvou skupin. Žáci FZŠ Umělecká vyhráli svoji skupinu a postoupili do finále, ve kterém získali zlaté medaile.

Edisona na Tusarce

pátek, 09 říjen 2015 08:47
Projekt, na který jsme se všichni těšili, konečně začal. V pondělí dorazily první zahraniční studentky. Slavnostně jsme je přivítali v aule, očekávajíc, co bude následovat.
V rámci oslav 25 let působení německého Goethe Institutu v ČR se v pátek 3. října němčináři 7. a 8. třídy ZŠ Fr. Plamínkové zúčastnili zábavné soutěže "Autobahn". Cílem poznávací hry bylo nacestovat co nejvíce kilometrů po Německu, vyřešit přitom spoustu zábavných a různorodých úkolů a poznat mnoho zajímavého z německých reálií.
Dne 24. září 2015 navštívil žáky 8.A a 9.AB pan Cedric Louvel s dcerou Estelle ze 3.A. Děti panu Louvelovi pokládaly nejrůznější otázky, ptaly se na život v Čechách i ve Francii. S Estelle probraly, jak se jí líbí u nás ve škole a jestli ráda jezdí do Francie. Pan Louvel pochválil osmáky za pěknou francouzštinu a deváťáky za písničku, kterou mu na závěr zazpívali.
V aule FZŠ Umělecká se ve středu 10. června 2015 konala tradiční akademie tříd s rozšířenou výukou hudební výchovy. Na pódiu se postupně vystřídaly třídy od prvního do osmého ročníku. Všechna vystoupení byla pěkná a ukázala, že hudba a písničky děti baví, že holky i kluci zpívají s chutí, že zvládají i vícehlasé skladby a umí hrát na řadu hudebních nástrojů.
Dne 1. června 2015 navštívil žáky 8. a 9. tříd ing. Jakub Esterka z Koalice řeky. Tématem besed byly Voda – základ života a Co umí stromy. V rámci prvního tématu se žáci seznámili s významem vody a jejími fyzikálními vlastnostmi, s fungováním zdravé krajiny, s termínem vodní stopa i s prací s webovou aplikací „Jak předcházet povodním“. V rámci druhého tématu se žáci zamysleli nad překvapivými souvislostmi významu stromů pro fungování biosféry.
Strana 1 z 6

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více