Vítejte na webu, věnovaném školám a mimoškolním aktivitám na Praze 7.

Tento web jsme pro Vás připravili jako souhrn všech důležitých a potřebných informací, které byste jako rodiče a prarodiče nebo jako organizátoři vzdělávacích a mimoškolních aktivit mohli potřebovat.

V čem vám má tento web pomoci?

Jde o unikátní rozcestník, soustřeďující vše, co se týká vzdělání i smysluplného trávení volného času na Praze 7 a v jejím nejbližším okolí.Naše městská část nabízí velké množství aktivit, ale informace o nich jsou roztroušeny na mnoha místech. A často jsou neúplné nebo jen textového charakteru.

jakna-portal-fp
"Jde o unikátní rozcestník, soustřeďující vše, co se týká vzdělání i smysluplného trávení volného času."

Naším cílem bylo, aby každá rodina a každý rodič, senior i mladý člověk, student i školák, mohli na jednom místě najít co nejrychleji informace o tom, co je zajímá a co by je mohlo inspirovat v oblastech:

• Jak trávit volný čas
  • Jak nejlépe zaměřit své vzdělání
  • Jak nejrychleji porovnat různé vzdělávací nabídky

Proto na tomto webu najdete nejenom základní informace o poskytovatelích vzdělání a jeho doplňků, ale vždy i možnost je dohledat na mapě a najít k nim nejkratší cestu. U všech jsou rovněž fotogalerie a u mnohých také informační videa, které vám představí subjekt, místo a jeho nabídku lépe, než co jiného.

Jak se na webu orientovat?

Web je rozdělen na čtyři základní sekce: Školy, Volný, čas, Problémy a Úřad. Všechny dohromady obsahují přes 100 objektů a několik set fotografií a videí.

Každá ze čtyř sekcí má v čele znalostní úvod (nápovědu), zastřešenou některou z osobností Prahy 7, která vám poradí, jak se nejlépe v dané problematice orientovat. Co je tu důležité a jak postupovat při hledání toho nejlepšího. Jde o tyto sekce:

Školy

Jaké školy na Praze 7 máme: základní, mateřské, gymnazia, umělecké a vysoké. V čem se liší, v čem jsou unikátní. Jejich program. Videoprůvodce po jejich zázemí, učebnách, sportovištích, jídelnách a zahradách.

Volný, čas

Vše o smysluplném a zajímavém trávení volného času. Hřiště, sportovní centra, dětské a mládežnické kluby a kroužky, divadla a sportoviště… Kam jít dnes odpoledne i celoroční kurzy a zájmové kroužky.

Váš průvodce: Radka Tesárková, režisérka a  lektorka volného času

Problémy

Je to nepříjemné, ale stává se to... Šikana ve škole. Podezření na drogy. Špatná parta. Zaostávání v učení, problémy logopedické, psychologické, dyslexie, dysgrafie, poruchy soustředění…

Co dělat? Koho kontaktovat? A hlavně: jak nic nezanedbat. Praktické rady a kontakty v případě potíží vašeho dítěte najdete zde.

Váš průvodce: Jaroslava Budíková, pedagogická poradkyně

Úřad

Sekce pro veřejnost: Hlavní problémy školství a trávení volného času z hlediska městské části. Struktura odboru školství a organizace školského roku. Spádové oblasti, termíny zápisů atd. Zákony a předpisy, týkající se vzdělávání, kultury, sportu a trávení volného času. Část pro partnery:

Interní zprávy z ÚMČ, MHMP, ČŠI atd. Nabídky programů a projektů, výběrová řízení týkající se školských a kulturních subjektů atd.

Váš průvodce: Mgr. Filip Kuchař, vedoucí školního odboru MČP7

Věříme, že náš projekt bude pro vás užitečný a pomůže vám záskat dobré vzdělání, krásné zážitky a pomůže vám i v těch chvílích, kdy je každá rada drahá.

Chcete-li naopak Vy pomoci nám, napište nám svoje rady a náměty na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .