Podporujeme volnočasovou aktivitu

Podporujeme volnočasovou aktivitu (599)

Posledním školním zvoněním naše péče o vaše děti nekončí, poznejte co vše pro ně připravujeme.

Kultura (325)

Co nového se děje na sedmičce pro dtěti v oblasti kultury.

Sport (98)

Podívejte se, jaké sportovní možnosti naše děti mají.

Zdraví, životní styl

Zdraví, životní styl (45)

Cílem školy není jen vzdělání, ale celkový osobnostní rozvoj a také zdravý přístup k životu.

Zájmové kroužky pro děti

Zájmové kroužky pro děti (16)

Přehled zájmových kroužků. Víte, kam všude může vaše dítě chodit?

V pondělí 19.10.2015 jsme navštívili s dětmi naší školky Národní zemědělské muzeum,kde nás čekala ekologická pohádka se zajímavým názvem:"O Balynce,dobrém štěněti a třídě...nízkých kamarádů". Příběh o zatoulaném štěněti jménem Balynka, které potkalo kocoura Roberta, kočičího čaroděje. Ten chtěl předvést čarování, ale nemohl tak učinit v zaneřáděném prostředí. Balynka pátrala v zahradě, kdo způsobuje nepořádek. Nebyly to velemyši ani krtek a netopýr, ale vítr. Děti s Balynkou nakonec odpadky správně vytřídili.
Dne 15. října navštívili v rámci hodin výtvarné výchovy žáci 9.A a 9.B paní učitelky Magdalény Kafkové a Kateřiny Střelické unikátní výstavu Má vlast v Jízdárně Pražského hradu. Na výstavě se žáci seznámili se slavnými díly našich předních krajinářů jako Josefa Lady, Václava Špály nebo Antonína Slavíčka.
3. a 7. oddělení školní družiny s paní vychovatelkou Annou Andrlovou a Monikou Všetečkovou navštívily muzeum MHD v Praze ve Střešovické vozovně. V muzeu pro ně byl připravený zajímavý program – děti vyslechly vyprávění paní průvodkyně a prohlédly si vozový park.
Při další akci našeho kroužku nás vycházka na Vyšehrad přenesla do dob starých Slovanů. Vystoupili jsme ve stanici metra Vyšehrad. Přešli jsme kolem Kongresového centra do ulice Na Pankráci a už jsme byli před vstupní Táborskou bránou. Poblíž domku spisovatelky Popelky Bilianové jsme viděli zbytek gotické brány zvané Špička. Zastavili jsme se u Rotundy sv. Martina. Na Vyšehradském hřbitově jsme hledali významné české osobnosti. V kostele sv. Petra a Pavla byl svatební obřad, proto nás dovnitř nepustili.
V rámci výtvarné výchovy se ve čtvrtek 1. října žáci 9. tříd ZŠ Fr. Plamínkové pod vedením paní učitelky Kateřiny Střelické a s pomocí paní učitelky Šárky Marouškové zapojili do projektu pražského Doxu. Vyráběli bubny pro projekt Bubnování pro Bubny. Lektor jim nejprve ukázal, jak z papírových válců vytvořit bubny. Poté žáci vyráběli vlastní bubny a zdobili je podle vlastního vkusu. Práci našich deváťáků natáčela Česká televize. Reportáž bude vysílána na programu Déčko v sobotu 3. října od 18.40 hodin.
Dne 29. 9. 2015 proběhl první "Dolnoholešovický meziškolní turnaj". Bylo to velice příjemné setkání rodičů, učitelů a dětí v různých sportovních aktivitách. Místem setkání bylo hřiště Základní školy T.G.M. na Ortenově náměstí. Akcí nás provázela známá herečka a hlavně jedna z maminek Klára Cibulková ze spolku DOLNÍ HOLEŠOVICE - organizátor celého turnaje.
Dne 25. září 2015 proběhlo na ZŠ Fr. Plamínkové vítání podzimu ve školní družině. Pro děti byly na školním dvoře připraveny sportovní a výtvarné aktivity. Po jejich absolvování děti dostaly odměnu v podobě pečených brambor a jablek. Celé odpoledne si moc užily a odcházely unavené, šťastné a spokojené.

Sissi - ZŠ TGM

pondělí, 05 říjen 2015 10:15
V návaznosti na právě probíranou látku v dějepise zhlédli žáci rakouský snímek Sissi. V předchozích hodinách jsme se zabývali vznikem Rakousko – Uherska a příběh tehdejšího nejslavnějšího a nejpropíranějšího vladařského manželského páru - František Josef I. a Alžběta Bavorská - nemohl v této souvislosti samozřejmě chybět. Kromě krásného příběhu film nabídl žákům také možnost nenásilně se seznámit s tehdejším odíváním, architekturou a zařízením interiérů, neboť byl natáčen v historicky věrných exteriérech. Ačkoliv se jedná o starší snímek, tak film určitě…
Žáci 9.A a 9.B ZŠ Fr. Plamínkové se v rámci výtvarné výchovy s paní učitelkou Kafkovou a Střelickou vydali na výstavu World Press Photo. Paní učitelky pro ně nachystaly pracovní listy v anglickém jazyce. Díky tomu mohli žáci propojit procvičování anglického jazyka s rozšiřováním obzorů o dění ve světě pohledem fotografů a jejich objektivů. Pracovní listy žáci ještě použijí v hodinách anglického jazyka, kde budou diskutovat o tom, co na výstavě zažili a viděli.
Naše školní družina (pět oddělení) je velmi důležitou součástí školy. Jsme centrem různorodého dění a věřte, máloco nám uteče. Kdo nechodí do školní družiny, jakoby nežil. Děti zde tráví čas mezi koncem vyučování a dobou, kdy obvykle v doprovodu rodičů odchází domů. Zkušené a kvalifikované vychovatelky v družině vytváří díky dlouholetým zkušenostem a svému pozitivnímu vztahu k dětem přátelskou a vlídnou atmosféru. Ve školní družině se uskutečňují zájmové odpočinkové aktivity a také příprava na vyučování pomocí didaktických, konstruktivních, smyslových her.