Kultura (325)

Co nového se děje na sedmičce pro dtěti v oblasti kultury.

Náplně vzdělávání

Náplně vzdělávání (157)

Zajímavé akce, projekty a témata na školách Prahy 7.

V pondělí 19.10.2015 jsme navštívili s dětmi naší školky Národní zemědělské muzeum,kde nás čekala ekologická pohádka se zajímavým názvem:"O Balynce,dobrém štěněti a třídě...nízkých kamarádů". Příběh o zatoulaném štěněti jménem Balynka, které potkalo kocoura Roberta, kočičího čaroděje. Ten chtěl předvést čarování, ale nemohl tak učinit v zaneřáděném prostředí. Balynka pátrala v zahradě, kdo způsobuje nepořádek. Nebyly to velemyši ani krtek a netopýr, ale vítr. Děti s Balynkou nakonec odpadky správně vytřídili.
Dne 15. října navštívili v rámci hodin výtvarné výchovy žáci 9.A a 9.B paní učitelky Magdalény Kafkové a Kateřiny Střelické unikátní výstavu Má vlast v Jízdárně Pražského hradu. Na výstavě se žáci seznámili se slavnými díly našich předních krajinářů jako Josefa Lady, Václava Špály nebo Antonína Slavíčka.
3. a 7. oddělení školní družiny s paní vychovatelkou Annou Andrlovou a Monikou Všetečkovou navštívily muzeum MHD v Praze ve Střešovické vozovně. V muzeu pro ně byl připravený zajímavý program – děti vyslechly vyprávění paní průvodkyně a prohlédly si vozový park.
V rámci výtvarné výchovy se ve čtvrtek 1. října žáci 9. tříd ZŠ Fr. Plamínkové pod vedením paní učitelky Kateřiny Střelické a s pomocí paní učitelky Šárky Marouškové zapojili do projektu pražského Doxu. Vyráběli bubny pro projekt Bubnování pro Bubny. Lektor jim nejprve ukázal, jak z papírových válců vytvořit bubny. Poté žáci vyráběli vlastní bubny a zdobili je podle vlastního vkusu. Práci našich deváťáků natáčela Česká televize. Reportáž bude vysílána na programu Déčko v sobotu 3. října od 18.40 hodin.

Sissi - ZŠ TGM

pondělí, 05 říjen 2015 10:15
V návaznosti na právě probíranou látku v dějepise zhlédli žáci rakouský snímek Sissi. V předchozích hodinách jsme se zabývali vznikem Rakousko – Uherska a příběh tehdejšího nejslavnějšího a nejpropíranějšího vladařského manželského páru - František Josef I. a Alžběta Bavorská - nemohl v této souvislosti samozřejmě chybět. Kromě krásného příběhu film nabídl žákům také možnost nenásilně se seznámit s tehdejším odíváním, architekturou a zařízením interiérů, neboť byl natáčen v historicky věrných exteriérech. Ačkoliv se jedná o starší snímek, tak film určitě…
Žáci 9.A a 9.B ZŠ Fr. Plamínkové se v rámci výtvarné výchovy s paní učitelkou Kafkovou a Střelickou vydali na výstavu World Press Photo. Paní učitelky pro ně nachystaly pracovní listy v anglickém jazyce. Díky tomu mohli žáci propojit procvičování anglického jazyka s rozšiřováním obzorů o dění ve světě pohledem fotografů a jejich objektivů. Pracovní listy žáci ještě použijí v hodinách anglického jazyka, kde budou diskutovat o tom, co na výstavě zažili a viděli.
Slunce na obloze vychází a zapadá, střídá se světlo a tma. Proč? Pohybuje se Slunce kolem Země? Ano, mohlo by to tak být, ale není to příliš ješitná představa? Otáčí se obloha nad námi nebo se otáčí planeta Země? Proč se střídají roční doby? Odpovědi na tyto a další otázky dostaly děti ze tříd 5. A a 5. B z FZŠ Umělecká v Planetáriu.
První přírodovědné praktikum v letošním školním roce jsme s žáky začali na Vědeckém jarmarku. Na této akci byla k vidění velká řada věcí. Od pyrotechniky přes ukázky robotů až po neviditelné kresby a vědecké pokusy. V těch si naši žáci ověřili své znalosti. Mohli se například pod mikroskopem přesvědčit o přítomnosti zdravých mikroorganizmů v jogurtu.
Čtrnáctého září 2015 začíná na FZŠ Umělecká již druhý ročník anglické konverzace s rodilým mluvčím, panem Davidem Smithem, tentokráte na základech nové komunikace. Její součástí budou i originální artefakty typické pro zemi, v níž se zrodil jazyk anglický. Věříme, že tato skutečnost pozitivně ovlivní úspěchy přihlášených žáků, kterým přejeme hodně sil do nového školního roku.
V rámci projektu Vodní škola se v úterý 8. září žáci šestých tříd FZŠ Umělecká vydali na průzkum vodních toků a ploch. Za Ekocentrum KONIKLEC, které projekt připravilo, se zúčastnila lektorka T. Součková. Při svém pátrání děti narazily na mnoho rostlinných i živočišných forem života a zjistily, že nejenom lidé potřebují vodu. Poutavým a hravým způsobem si tak všichni uvědomili význam vody a její ochrany pro zachování života na naší planetě.