Sport (98)

Podívejte se, jaké sportovní možnosti naše děti mají.

Dne 29. 9. 2015 proběhl první "Dolnoholešovický meziškolní turnaj". Bylo to velice příjemné setkání rodičů, učitelů a dětí v různých sportovních aktivitách. Místem setkání bylo hřiště Základní školy T.G.M. na Ortenově náměstí. Akcí nás provázela známá herečka a hlavně jedna z maminek Klára Cibulková ze spolku DOLNÍ HOLEŠOVICE - organizátor celého turnaje.
Dne 22. září čekala žáky 8.A a 9.B ZŠ Fr. Plamínkové v rámci hodiny tělocviku účast v projektu DANCE AT SCHOOL, workshop Street Dance. Cílem tohoto workshopu bylo je, aby žáci poznali kulturu street dance. Celý projekt, který organizuje taneční skupina Feel the Bounce, se zaměřuje na zvyšování zájmu školáků o sportovní aktivity. Workshop se žákům velmi líbil, opravdu se při něm zpotili, ale také si užili spoustu hudby a zábavy. Na stejný workshop se ve čtvrtek mohou těšit naši…

Tusarka na Štiříně

středa, 30 září 2015 16:20
Přestože se zámek Štiřín nachází doslova "za humny" Prahy, málokdo z nás o jeho existenci věděl. A najednou zde máme rovnou bydlet?! Třídenní pobyt s programem jsme získali coby výhru od časopisu Výlety současnosti. Těšili jsme se hodně, hlavně na to, jak budeme spát v zámeckých pokojích a postýlkách.
Dne 14. září 2015 se děti z 5. a 6. oddělení ŠD paní vychovatelky Pořízové a Štěpánové vypravily na in-line bruslení do Letenských sadů. Děti si procvičily zásady jízdy vpřed. Všem bruslařům to velmi šlo a moc se jim to líbilo.

Olympiáda v MŠ Tusarova

pátek, 12 červen 2015 11:36
Olympiáda byla zahájena olympijským ohněm a nechyběl při ní ani slib sportovců. Ze závodů jsme si užili běh, slalom, hod na cíl, skok daleký a trojskok. Beruškové medaile dostal každý, kdo se snažil a hrál fair-play. Všem sportovcům tímto děkujeme! :-) Tereza Svobodová

Míříme vysoko!

pátek, 12 červen 2015 10:02
Je to více než rok, co jste se mohli dočíst o našem čerstvém zážitku z boulderingu. V loňském únoru jsme byli na stěně za nováčky. A letos? Litovali jsme, že stěna není až do nebe. Žádná výška nám nebyla dost vysoká, žádná překážka nebyla moc překážející. Zvládli jsme všechno. V celoškolním  "výletovém" týdnu nás čekají celkem dvě akce. Ta první nastavila laťku doslova a do písmene hodně vysoko. Těšíme se tedy, co nás čeká dál. Helena Nefeová, třídní učitelka 5.A
27. 5 .2015 se na ZŠ Fr. Plamínkové uskutečnil tradiční 6. ročník turnaje ve vybíjené pro školní družiny Prahy 7. Děti odehrály zápasy s plným nasazením. Na prvním místě se umístila ZŠ Korunovační, na druhém ZŠ Fr. Plamínkové a na třetím místě ZŠ Tusarova. Putovní pohár si odnesla ZŠ Korunovační, které gratulujeme.  Mgr. Romana Burdychová, vedoucí školní družiny
Dne 25. května 2015 se žáci ZŠ Fr. Plamínkové po vítězství v obvodním kole zúčastnili krajského kola OVOV. Závody se za příjemného počasí konaly v areálu na Podvinném Mlýně. Všichni žáci předvedli krásné výkony a moc jim gratulujeme.

Viděli jsme mistry světa

čtvrtek, 21 květen 2015 10:48
První štěstí se na nás usmálo tehdy, když jsme dostali zdarma vstupenky do O2 Arény na jedno z "méně atraktivních" utkání. Jenže kdo by pomyslel, že navíc máme tu čest zhlédnout hru budoucích mistrů světa - Kanaďanů? Kanada rozstřílela svým skóre Rakousko 10:1 a z její fantasticky rychlé a přesné hry se dalo předpokládat, že ve finálových bojích rozhodně chybět nebude.

3. ročník Pochodu TGM

pondělí, 18 květen 2015 16:14
V sobotu 16.5. 2015 uspořádala ZŠTGM  3. ročník pochodu pro žáky a rodiče nazvaného právě podle školy - Pochodu TGM. Počasí vyšlo skvěle, trasy Stromovkou a kolem Vltavy obsahovaly nový úsek kolem ZOO. Tento nový úsek a zároveň i nejdelší trasu  v délce 12,5 km absolvovalo hodně účastníků, maminky s kočárky nevyjímaje. Žádné ze tříd od 1. do 9. nechyběli v řadách účastníků pochodu zástupci a s nimi přišlo i mnoho rodinných příslušníků.