Zájmové kroužky pro děti

Zájmové kroužky pro děti (16)

Přehled zájmových kroužků. Víte, kam všude může vaše dítě chodit?

Při další akci našeho kroužku nás vycházka na Vyšehrad přenesla do dob starých Slovanů. Vystoupili jsme ve stanici metra Vyšehrad. Přešli jsme kolem Kongresového centra do ulice Na Pankráci a už jsme byli před vstupní Táborskou bránou. Poblíž domku spisovatelky Popelky Bilianové jsme viděli zbytek gotické brány zvané Špička. Zastavili jsme se u Rotundy sv. Martina. Na Vyšehradském hřbitově jsme hledali významné české osobnosti. V kostele sv. Petra a Pavla byl svatební obřad, proto nás dovnitř nepustili.
Dne 23. září 2015 na žáky 6.B paní učitelky Kateřiny Střelické čekala dílna tvůrčího psaní pod vedením lektorky z Tvůrčí školy seberozvoje Láry Fáry, www.lary-fary.com. V rámci dvouhodinového workshopu žáci rozvíjeli své dovednosti v oblasti tvůrčího psaní a zaměřili se také na specifický žánr blogování.
Včera jsme slavnostně oslavili a ukončili první rok s angličtinou. Nejdříve jsme společně zpívali písničku "Happy birthday" (Šťastné narozeniny), protože je tomu právě jeden rok, co naše družina začala vznikat. Měli jsme zmrzlinový dort s jednou jednou svíčkou, kterou jsme společně sfoukli. Také jsme vyhlásili vítěze naší společné hry.
V první dubnový den se spojil apríl se Škaredou středou. Počasí si s datem nezadalo a měnilo se každou chvilku a ve škole nastalo velké hemžení dětí. Na středeční dopoledne připravily paní učitelky prvního stupně pro dětí z 1. - 5. ročníku velikonoční dílničky. Třídy, ve kterých se pracovalo, byly označeny cedulkou i ukázkou výrobku.
Žáci z fakultní základní školy v Umělecké mají možnost objevovat krásy logické matematiky. Centrum nadání, pod vedením Václava Fořtíka, si připravuje každý týden hodinový program pro zvídavé žáčky. Mohou poznávat různé logické hry, učí se strategiím, pracují s hádankami, kvízy, pracovními listy atd. Pracují v menších skupinkách, aby se jim mohl lektor dostatečně věnovat, kroužek je veden ve velmi milé a přátelské atmosféře.
Školní družina FZŠ Umělecká nabízí dětem kromě jiného také řadu kroužků. O jednom z nich nám napsala paní vychovatelka Zuzana Endrisová. Nejsme vrcholové středisko, ale kroužek v rámci ŠD. Holčičky se učí pěknému držení těla a procvičují fyzickou kondici. Nacvičujeme dvě krátké sestavičky na hudbu. Jednodušší pro začátečnice a malinko složitější pro holky, které cvičí již druhým, nebo třetím rokem. Na jaře plánujeme rodiče překvapit ukázkovou hodinou.
V letošním školním roce byl na ZŠ Fr. Plamínkové od září kromě skoro 30 dalších kroužků otevřen kroužek vaření. Je určen pro děti z prvního stupně a jeho cílem je seznámit děti se základními postupy při přípravě jednoduchých teplých i studených jídel. Děti již zvládly připravit vynikající palačinky, výtečný čokoládový koláč či boloňské špagety a masové karbanátky. V následujících týdnech školu provoní vánoční cukroví a perníčky. Děti si část připraveného jídla mohou odnést domů.
Žáci IV.B prošli pod vedením p. učitelky I. Ernstové tříletým cyklem „Umění a sklo“.   Již 3 roky jsou pravidelně zváni na výstavu mezinárodní soutěže absolventů uměleckých škol celého světa o cenu významného skláře Libenského. V rámci tohoto cyklu diskutují s profesory vysokých škol o jednotlivých exponátech výstavy a na závěr absolvují krátký kurz výtvarných technik. Umí již foukat sklo, vyrobili krásné šperky technikou Tiffany. V letošním roce malovali na sklo na téma pohádky „Skleněný vrch“.
V říjnu zahajují svoji činnost zájmové kroužky pro žáky FZŠ Umělecká. Nabízejí široké spektrum činností od sportu přes umění až po "myšlení". Také letos se do kroužků přhlásila spousta holek a kluků. Velký zájem vzbudila ale především novinka - KROUŽEK KOPANÉ. Je určen především pro chlapce ze 2. a 3. tříd, kteří se pod vedením pana učitele Švejdy chtějí naučit fotbal tak,