Zdraví, životní styl

Zdraví, životní styl (45)

Cílem školy není jen vzdělání, ale celkový osobnostní rozvoj a také zdravý přístup k životu.

V minulých dnech proběhlo v ZŠTGM vyšetření pohybového aparátu včetně správného držení těla u zájemců z řad žáků 1.ročníku. Tento dlouhodobý projekt jsme zahájili loni, kdy jsme nechali vyšetřit všechny zájemce z  1.-5. ročníku a navazujeme každý další rok vyšetřením žáků nových prvních ročníků. Škola na tomto projektu spolupracuje s renomovanou rehabilitační klinikou. Vyšetření probíhá ve škole a je bezplatné.
Jako každý rok jsme i tento vyrazili na školku v přírodě. Minulý rok se nám velmi zalíbilo ve Starých Splavech u Máchova jezera, a proto jsme se rozhodli se tam letos vrátit. Počasí se nám velmi vydařilo a tak jsme opravdu celý týden strávili venku v přírodě. Dopoledne jsme si užívali pláže u jezera, kde byla spousta dětských atrakcí a děti tak dostaly volný prostor pro spontánní činnosti.

Ovocný koš

čtvrtek, 21 květen 2015 10:50
V rámci projektu "Ovoce do škol" dorazily do tříd I. stupně obří koše naplněné rozmanitými druhy ovoce. Měli jsme možnost porovnat chutě citrusů - mandarinky, pomeranče, grepu, kumquatu, ale i dalšího ovoce - ananasu, jablka, hroznového vína i méně známého manga a mochyně.
Netradiční provedení výuky vaření, které je zahrnuto v pracovních činnostech na FZŠ Umělecká, zažili chlapci ze sedmých ročníků. Zkusili si, co obnáší grilování hamburgerů a plnění speciálních housek všemožnými pochutinami a zeleninou podle vlastní chuti. Na přiložených fotografiích se můžeme přesvědčit, že klukům vlastní výrobky na čerstvém vzduchu velice chutnaly. Až budete potřebovat zkušené asistenty grilování, přijďte k nám! T.Hejcmanová
V měsících březnu a dubnu probíhalo na Korunce další pokračování PRVNÍ POMOCI II, jak u 1., tak u 2. stupně. Přednášela nám Klára Polívkova společně s Ondrou Hnátkem. Žáci si zopakovali předešlá témata a svoje vědomosti obohatili o nové poznatky např. z legislativy, dále o infekcích, tonutí, utonutí, úpalu, úžehu, a jiných druhů zranění.
Smutek a slzičky? Žádné takové! My jsme se na škole v přírodě skvěle bavili a na smutnění nebyl čas. V penzionu Kitty v Lučanech nad Nisou se nám velice líbilo. Nejen výlety do Pěnčína na korálky a zvířátka, výrobna dřevěných hraček, vyjížďka na koni, rozhledna, ale i zachraňování Berušky – kamarádky Ferdy mravence. Každý den dopis, každý den úkol a nakonec jsme pomohli Berušce a Ferdovi k setkání. Krásná příroda, lesy, ale i hřiště. To vše jsme s přehledem stihli…
Dne 21. dubna jsme si ve školní jídelně užili Den italské gastronomie. Našim paním kuchařkám dnes byl k ruce skutečný italský šéfkuchař pan Moles z firmy Bidvest, tatínek Chiary Moles ze 3.A. Společnými silami paní kuchařky s panem Moles uvařili italské speciality – polévku Minestrone, garganelli s mortadelou a hráškem, pappardelli s kalamári, krevetami a smetanou. Moc jsme si pochutnali a děkujeme.
V polovině měsíce dubna naší školu navštívili zaměstnanci Českého červeného kříže Prahy 7. Nikdo není neomylný a tak si zopakovat poskytnutí první pomoci v nouzové situaci je vždy velice důležité. Žáci si proto prakticky vyzkoušeli základní dovednosti, kdy si navzájem obvázali rány na končetinách. Ukázali si, jak se zastavuje tepenné krvácení, resuscitace (nepřímá srdeční masáž).
V průběhu posledních čtyř týdnů proběhly na ZŠTGM již tradičně pořádané ,,SRDÍČKOVÉ DNY" pro nadaci Život dětem. Děti z celé školy si při této příležitosti mohly zakoupit náramky, magnetky a pravítka, jejichž koupí podpořily dobrou věc - pomoc méně šťastným dětem, které trápí závažné zdravotní problémy či postižení. Domníváme se, že podobnými akcemi se v dětech probouzí potřebné sociální cítění a solidarita. Drobnosti této nadace jsou navíc velice hezké. Jako poděkování jsme obdrželi certifikát od nadace Život dětem. Mgr. Klára…
Žáci ze tříd 1.B a 1.C se společně sešli na projektu „Veselé zoubky“. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací o svých zubech. Na co vlastně zoubky máme, kolik jich máme a z jakých částí se skládají. Důležité byly také rady, jak správně o zuby pečovat, aby nám dlouho vydržely a nebolely nás. Děti se také mohly podívat, jak bolel zub Hurvínka. Nakonec si všechny děti za svou pozornost vysloužily dárky, které jim pomohou o zuby řádně pečovat. Mgr. Radka Suchomelová,…
Strana 1 z 5

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více