Paulíčková P7

Paulíčková P7

Zápis dětí do Mateřské školy U Uranie, Praha 7, Na Maninách 1080/29a proběhne 27. června 2016 od 13,30 do 18,00 hodin ve třídě „U Hradu“ na adrese Na Maninách 1080/29a.
Zápis dětí do mateřských škol proběhne ve dnech 16. a 17. března 2016 od 13,30 do 17,00 hodin v ředitelnách nebo třídách mateřských škol Městské části Praha 7.
Všichni jsme se shodli na tom, že letošní vánoční jarmark na Tusarce měl výjimečně pěknou atmosféru. Možná to bylo tím, že přišlo hodně návštěvníků, možná naše děti svým nadšením naplnily prostor auly těšením na Vánoce. V každém případě byli všichni spokojeni. Rodiče ocenili nápaditost a zručnost u vyrobených dárků, děti naopak při prodeji nikterak nešetřily peněženky svých rodičů.
Městská část Praha 7 by chtěla poděkovat všem dárcům, kteří přispěli nebo přispívají na veřejnou sbírku „Obědové konto“, a tím umožnili již 52 dětem pravidelné stravování ve školních jídelnách. K poděkování se připojují i rodiny, kterým tato sbírka pomohla vyřešit částečně tíživou životní situaci.   Děkujeme Vám všem za zaslané příspěvky.
Termín zápisu žáků do prvních tříd na Praze 7 se koná 3.2. – 4.2. 2016 od 14 hodin do 18 hodin
Firma Nano4people po dohodě s vedením Základní školy v Korunovační ulici v Praze 7 a za podpory Mgr. Silvie Kratochvílové, radní MČ Praha 7,  aplikovala multifunkční nátěr Protectam FN®, a to do třídy pro nejmenší děti, které letos v září nastoupily do první třídy.  Nanonátěry ve třídách čistí vzduch od škodlivin z automobilové dopravy. Není divu, že mezi prvními, kdo antibakteriální nátěry začali využívat jako ochranu zdraví, jsou mateřské a základní školy. 
Vážení rodiče, milí studenti a přátelé školy, srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří v našem osmiletém česko-anglickém montessori Gymnáziu Duhovka, které nabízí vzdělávání pro studenty ve věku 11 – 18 let.  
Radnice Prahy 7 podpořila projekt Záhony pro mateřské školy. Děti ze šesti školek se díky projektu naučí zakládat záhony, vysazovat a sledovat růst rostlin, pečovat o záhon. Seznámí se také se základy kompostování, recyklací bioodpadu z kuchyně i ze záhonů. To, co si na záhoncích samy vypěstují, skončí v jejich školní jídelně.  Vytvořen bude i interaktivní ilustrovaný průvodce pro malé zahradníky.   
Vydavatelství Flečr připravilo pro vycházející žáky na svých stránkách www.flecr.cz Prezentační katalog středních škol. Katalog nabízí na jednom místě rychlou orientaci v nabídce 45 středních škol z Prahy a blízkého okolí. Školy v katalogu uvádějí informace platné pro školní rok 2016/2017. 
Do škol a školek nastoupili noví školáci a předškoláci. Praha 7 pro mnohé z nich připravila několik příjemných novinek.V první školní den Praha 7 přivítala navrátilce z prázdnin i nové školáky a předškoláky. O příjemné překvapení se postarali místní prvňáčci. Vzhledem k jejich počtu letos městská část otevřela o třináct tříd více než v loňském roce. "Jen díky přípravným třídám bylo do mateřských škol přijato 70 dětí, celkem letos nastoupilo o 85 dětí více. Dalších 115 míst bude v mateřských…
Strana 1 z 41

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více