Na této stránce najdete informace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se n a směrování školství a volnočasových aktivit na Praze 7 v současnosti podílejí.

Lidé zabývající se školstvím na MČ Praha 7 a garanti témat

Cizinsky
Jan Čižinský
starosta městské části
Praha 7
Kratochvilova2
Silvie Kratochvílová
radní pro školství
Vecera
David Večeřa
předseda Výboru pro
výchovu a vzdělávání
Kuchař
Filip Kuchař
vedoucí odboru
školství

 

Trestikova
Hana Třeštíková
radní pro kulturu a
sousedské vztahy
Tesarkova
Radka Tesárková
režisérka, autorka
a lektorka
Budikova
Jaroslava Budíková
poradenská
pedagožka
transparent 150px 
 
 

O historii projektu

Webový projekt www.jaknaskoly.cz vznikl na začátku léta 2012. Podnětem byla potřeba umístit na jediném místě veškeré informace, potřebné k rozhodování na jakou školu rodič své dítě dá. Cílem nebylo vytvořit obyčejnou databázi, ale takovou, v níž se budou návštěvníci co nejsnáze orientovat.

Inspirace přišla ze zahraničí: Do projektu byly začleněny speciální komponenty, sloužící ke stejnému účelu v amerických městech - lokace jednotlivých subjektů jako jsou školy, hřiště divadla apod. pomocí GoogleMaps a soustřeďování tipů na aktivní a smysluplné využití volného času Tips. Tyto aplikace nebylo možné umístit na webu MČP7 a tím byl položen základ pro samostatný web.

Zahraniční inspirací pak byla i instituce rádců, kteří garantují své sekce, personalizují je a umožňují lidem ptát se na nejasnosti konkrétního odborníka.

Jako první vznikla sekce Školy. Postupem času se k této základní myšlence přidala ještě druhá, že stejně důležitý jako čas trávený ve škole je i čas trávený mimo školu. Tak vznikla sekce Volný čas. Doplnit vše o Problémy, zastřešující Úřad a nakonec i o interní sekci, určenou pro zapojení ředitelů škol, bylo už jen logické.

Lidé

Na vzniku projektu se podílel tým o jedenácti lidech. Bylo třeba určit redakční systém, vytvořit strukturu, vybrat vhodné aplikace. Dlouho se zvažovala vhodná grafika, sbírala se data o jednotlivých subjektech na Praze 7 (celkem je jich tam nyní přes sto) a hledali se vhodní lidé, trvale působící na Praze 7, a reprezentující všechny čtyři sekce pro funkci rádců.

Garantovat sekci Volný čas se nakonec uvolila režisérka divadla Ty-já-tr, lektorka volného času a dramatička Radka Tesárková a sekci Problémy zaštítila pedagožka Jaroslava Budíková z pedagogicko psychologické poradny. Sekci Školy garantuje místostarostka pro školství Silvie Kratochvílová (do roku 2014 Daniel Štěpán) a Úřad vedoucí školního oddělení Filip Kuchař.

Velké množství času na jeho plnění a úpravách nechala Jana Hladíková a Zdenka Jiroušková. Technickou a administrativní stránku webu zajistil Alexandr Stočes.

Medvídek

Posledním nápadem bylo zastřešení webu pomocí maskota - medvídka. Medvídek byl realizován ve studiu mladé scénografky Zuzany Ježkové, pracující mj. i pro scénu Národního divadla.

Přečteno 5444 krát Poslední aktualizace: středa, 07 říjen 2015 22:12

Autor:

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více