Posláním školské rady je vykonávat funkci samosprávy a veřejné kontroly školy ve smyslu školského zákona č. 561/2004 Sb., §167 a §168 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).

Zjednodušeně řečeno, školské rady jsou kontrolním orgánem vás rodičů, nás zřizovatele a pedagogických pracovníků dotyčných škol, přes které lze nejen kontrolovat jak je škola ředitelem řízena, ale skrze zástupce ve školských radách je možné se aktivně podílet na životě té či oné školy.

Členové školských rad jsou tu pro všechny, kterým není lhostejný osud školy do které chodí jejich dítě. Proto jsou vítány jejich náměty, jakákoli pomoc či připomínky ze strany všech rodičů našich žáků nebo pracovníků škol.

Chcete-li i vy ovlivňovat život v našich základních školách, podělte své názory a obraťte se na vedení či členy školských rad. Složení zástupců školských rad a více o jejich náplni práce najdete nyní nově v sekci škol pod odkazem „Školské rady při ZŠ“.

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více