Studentské zastupitelstvo Prahy 7

Studentské zastupitelstvo Prahy 7 (6)

Studentské zastupitelstvo Prahy 7 je neformální organizací mladých lidí ve věku 15-20 let, kteří žijí nebo studují na území Prahy 7. Bylo založeno v roce 2005 pod patronací úřadu MČ Praha 7.


Studentské zastupitelstvo Prahy 7 (SZP7) je určeno pro mladé lidi, kteří mají zájem ovlivňovat dění v Praze 7 a také se na něm aktivně podílet. Během existence SZP7 se jeho členové účastnili na celé řadě akcí pořádaných MČ Praha 7, zároveň však také připravili a realizovali celou řadu vlastních projektů – informační kampaně, ankety, diskuse se známými osobnostmi nebo aktivní práce na zlepšení vzhledu naší městské části. Nedílnou součástí aktivit SZP7 je i spolupráce s obdobnými organizacemi z tuzemska i zahraničí ve formě výměnných pobytů. SZP7 je organizací ryze dobrovolnickou, z členství v ní tedy nevyplývají žádné povinnosti nebo závazky.

V současné době připravujeme celou řadu dalších zajímavých aktivit, pro jejich úspěšné zvládnutí bychom ovšem potřebovali posílit náš tým. Proto máš-li zájem se k nám připojit nebo jen získat další informace o Studentském zastupitelstvu Prahy 7 ozvi se na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 604435268.

Najdeš nás také na Facebooku:  

facebook1

Po roce se znovu někteří  členové Studentského zastupitelstva Prahy 7 vydali do norského města Sortland  v regionu Vesteraalen na severu země za polárním kruhem. I tentokrát se jednalo o projekt, jehož se zúčastnily i další skupiny mladých lidí  z celé Evropy. Kromě hostitelů z Norska  ještě mladí lidé z Velké Británie (Lewisham), Švédska (Alingsas), Německa (Itzehoe) a Malty (ostrov Gozo). Po úvodním krátkém seznámení všech účastníků se rozjel program  pod vedením zkušeného lektora Nicka z Lewishamu. Hlavní náplní programu   byly…
Jako již tradičně se na počátku května v Praze 7 uskutečnilo připomenutí významného svátku naší planety - "Den Země". V pondělí 6. května tak členové Studentského zastupitelstva Praha 7  „rozbili“ svůj stan v Letenských sadech a připravili do něj řadu soutěží s tématikou životního prostředí pro žáky zdejších základních škol i pro náhodné kolemjdoucí. Své prezentační stanoviště zde měly i společnosti  EKO-KOM a.s. a Pražské služby a.s., které se zabývají nakládáním s odpady a úklidem pražských ulic. Během celého dne…
Poslední dubnový čtvrtek si členové Studentského zastupitelstva Prahy 7  (SZP7) vyhradili na úklid jednoho (z hlediska nepořádku) velice problematického místa v Praze 7. Na „mušku“ jsme si tentokrát vzali ve spolupráci s firmou CDV služby s.r.o.   prostor pod železničním mostem poblíž holešovické  ulice U Vody. Po několika minulých úklidech nás už nemohly zaskočit povalující se  pneumatiky, staré oblečení nebo injekční stříkačky. Překvapení pro nás byly pouze desítky audiokazet s dávno zašlými hity nebo CD s neméně zastaralým softwarem. Nakonec se…
V dubnu tohoto roku se vybraní členové Studentského zastupitelstva vydali na každoroční  cestu za svými kolegy jižního Londýna ze čtvrti Lewisham. Jak bývá zvykem programu se zúčastnili i zástupci mládežnických organizací z Německa, Švédska a Norska. Hlavním tématem  letošního setkání byl „campaigning“, tedy organizování kampaní a  způsoby jejich vedení. Součástí programu tak byly workshopy a semináře, které měly účastníky připravit na přípravu a realizování kampaní. Hned první den v Londýně nás zastihla zpráva o smrti (ne)milované bývalé  předsedkyně vlády baronky…
V polovině ledna 2013 se dva členové Studentského zastupitelstva Prahy 7 (SZP7) vydali reprezentovat Prahu 7 na výměnu mládeže, která se tentokrát konala v norském městečku Radoy ležícího  nedaleko druhého největšího města této severské země - Bergenu.                                                                                                                                                        
V červnu tohoto roku jsme jako  členové Studentského zastupitelstva Prahy 7 (SZP7) opět hostili v Praze 7 naše staré známé - zástupce mládežnické organizace Young Advisors  z londýnské čtvrti Lewisham, s nimiž spolupracujeme již od roku 2006.

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více