Veřejná diskuze jak změnit vzdělávání našich dětí

Dne 17. 1. 2013 Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, zahájilo veřejnou diskuzi k přípravě nové „Strategie vzdělávací politiky České republiky do roku 2020“.

Klíčové dokumenty:

  1. Bílá kniha 2001 – Národní program vzdělávání
  2. Bílá kniha terciárního vzdělávání 2009
  3. Vstupní materiál MŠMT k přípravě Strategie vzdělávací politiky 2020

Za cíl si tato strategie dala, že bude aktualizovat a konkretizovat směry rozvoje celého vzdělávacího systému. Strategie vznikne na základě veřejné diskuze na webovém portálu www.vzdelavani2020.cz, který byl otevřen nejen pro odbornou veřejnost, ale i veškeré občany naší republiky, kterým není lhostejné jak se bude vyučovat v našich školách. Tato diskuze včetně spuštění webového portálu byla zahájena ministerstvem školství právě na této konferenci. Jako podklad pro veřejnou konzultaci současně ministerstvo představilo vstupní materiál k přípravě Strategie vzdělávací politiky 2020, který vychází ze shrnutí hlavních směrů rozvoje vzdělávacího systému a naleznete ho v přiloženém dokumentu.

Strategie si dala za cíl navázat na Národní program rozvoje vzdělávání (Bílou knihu) z roku 2001, který dosud nebyl nahrazen koncepčním dokumentem srovnatelného rozsahu a záběru a jehož hlavní myšlenky jsou v mnohém stále aktuální. Zároveň bude vzdělávací politika muset výrazně zohlednit i některé nové trendy, jakým je například dynamický vývoj informačních a komunikačních technologií.

Současně zahájila veřejnou diskuzi k dalšímu směrování nové podoby vzdělávacího systému i společnost EDUin, která díky své nezávislosti a otevřenosti bude garantem otevřenosti diskuze pro všechny, kteří se mají zájem do této diskuze zapojit. Proto máte možnost přes naše stránky vstoupit na oba diskusní portály.

Cesko o vzdelavaniPojďte s Ministerstvem školství hledat cestu k efektivnímu vzdělávání

Cesko o vzdelavaniVstupte do diskuze o budoucnosti vaší i vašich dětínezávislé platformě Česko mluví o vzdělání

Přečteno 3247 krát Poslední aktualizace: pondělí, 19 srpen 2013 17:04

Autor:

Další články z této kategorie: Informace z MŠMT »

Obědové konto 

logo-obedove-kontoVeřejná sbírka na rodiče, kteří se dostali do ekonomicky tíživé situace, organizovaná podle zákona č. 117/2001 Sb. o veřejných sbírkách.

Více

Napsali o nás 

fp-press-release 150Napsali o nás - Články a videa v médiích o školách a školském odboru na Praze 7.

Více

Náš tým 

mcp7 pohled od vodyInformace o vzniku projektu jaknaskoly.cz a o lidech, kteří se na jeho budování podíleli.

Více