Hodnotící zprávy o našem českém školství

Jak na tom naše školství je, kde jsou naše slabiny a co naopak se nám daří ve srovnání s jinými krajinami, to lze vždy vysledovat z různých srovnávacích studií. Zde můžete najít ty nejdůležitější studie, které nám na tyto otázky předkládají odpovědi.

Klíčové dokumenty:

1. PISA 2000 – Vědomosti a dovednosti pro život
  2. PISA 2003 – Učení pro zítřek
  3. PISA 2006 – Poradí si žáci s přírodními vědami?
  4. PISA 2009 – Umíme ještě číst?
  5. McKinsey & Company - Klesající výsledky českého základního a středního školství: fakta a řešení.
  6. MŠMT – České školství v mezinárodním srovnání OECDroce 2012
  7. Projekt Národohospodářského ústavu – Dopad vzdělanosti na dlouhodobý hospodářský růst a deficity důchodového systému
Přečteno 3395 krát Poslední aktualizace: pondělí, 19 srpen 2013 17:07