Monitoring

Monitoring (205)

Seznam materiálů, které o školství, vzdělávání, zdravém životní stylu a volném čase na Praze 7 vyšly v médiích.

Radnice Prahy 7 podpořila projekt Záhony pro mateřské školy. Děti ze šesti školek se díky projektu naučí zakládat záhony, vysazovat a sledovat růst rostlin, pečovat o záhon. Seznámí se také se základy kompostování, recyklací bioodpadu z kuchyně i ze záhonů. To, co si na záhoncích samy vypěstují, skončí v jejich školní jídelně.  Vytvořen bude i interaktivní ilustrovaný průvodce pro malé zahradníky.
Do škol a školek nastoupili noví školáci a předškoláci. Praha 7 pro mnohé z nich připravila několik příjemných novinek.V první školní den Praha 7 přivítala navrátilce z prázdnin i nové školáky a předškoláky. O příjemné překvapení se postarali místní prvňáčci. Vzhledem k jejich počtu letos městská část otevřela o třináct tříd více než v loňském roce. "Jen díky přípravným třídám bylo do mateřských škol přijato 70 dětí, celkem letos nastoupilo o 85 dětí více. Dalších 115 míst bude v mateřských…
Praha 7 – Navrátilce z letních prázdnin i nové školáky a předškoláky přivítaly poprvé včera také školy na sedmičce.  Vzhledem k množství nových prvňáčků bylo letos v městské části otevřeno o třináct tříd více než v loňském roce. "Jen díky přípravným třídám bylo do mateřských škol přijato 70 dětí, celkem letos nastoupilo o 85 dětí více. Dalších 115 míst bude v mateřských školách vytvořeno do konce roku," slíbil starosta Prahy 7 Jan Čižinský. Zdroj: Pražský deník
Se začátkem nového školního roku se do škol po celé Praze vypravily tisíce prvňáčků. I když jejich přesná čísla budou městské části znát až v průběhu září, už teď je jasné, že do lavic v úterý poprvé vyrazilo zase o něco více dětí než loni. Je tomu tak už po několik let, základní školy v hlavním městě však stále mají většinou dostatečnou kapacitu, aby zájem ze strany rodičů uspokojily.
Praha – Se začátkem nového školního roku se do škol po celé Praze vypravily tisíce prvňáčků. I když jejich přesná čísla budou městské části znát až v průběhu září, už teď je jasné, že do lavic dnes poprvé vyrazilo zase o něco více dětí než loni.
Praha – V Praze před začátkem nového školního roku končí opravy škol za stamiliony korun. Největší bude zateplení střední školy na Jarově za 45 milionů korun a stavba družiny základní a mateřské školy V Zahrádkách za 43,6 milionů. Vyplývá to z vyjádření mluvčích pražského magistrátu a jednotlivých městských částí. Střední školy a učiliště v Praze spravuje hlavní město, školy a školky městské části.
Na základních školách se v Praze vyučují především evropské jazyky v tomto pořadí: anglický jazyk, německý jazyk, francouzský jazyk, španělský jazyk, ruský jazyk, italský jazyk. Angličtina se vyučuje na všech školách a navštěvuje ji něco kolem 75 tisíc žáků. Ostatní jazyky nejsou tak vyhledávané. Školy často ve výchovných plánech mají zakotvenou povinnou nebo nepovinnou výuku angličtiny od 1. ročníku. Druhý cizí jazyk je vyučován převážně od 6. ročníku.
Jana PEROUTKOVÁ, moderátorka: Některým rodičům v Praze nevyhovuje prázdninový provoz mateřských škol, vadí jim, že se děti musí přesouvat z jedné školky do druhé a za léto tak změní až 4krát prostředí. Podle nich je to pro děti stresující.
Vedení Prahy 7 se rozhodlo zřídit od 20. července do 21. srpna 2015 letní školku v prostorách FZŠ Umělecká a mateřské školy U Studánky.