Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 969

Činnost odboru školství shrnuta do 17 bodů:

1. Zpracovává koncepci rozvoje mateřských a základních škol, které zřizuje MČ Praha 7.
  2. Sleduje dodržování zákona č. 561/2004, o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a legislativních předpisů pro předškolní a základní vzdělávání.
  3. Metodicky řídí ředitelky mateřských a ředitele základních škol.
  4. Organizačně zabezpečuje konkurzní řízení na místo ředitelky mateřské a ředitele základní školy dle legislativních předpisů.
  5. Spolupracuje s ředitelkami mateřských a základních škol při dalším vzdělávání pedagogických pracovníků, ve smyslu zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů.
  6. Pro jednání komise pro výchovu a vzdělávání, Rady a Zastupitelstva MČ Praha 7 zpracovává analýzy výsledků činnosti mateřských a základních škol.
  7. Zpracovává materiály pro jednání Rady, Zastupitelstva, pro komisi pro výchovu a vzdělávání.
  8. Zajišťuje účelné čerpání schváleného rozpočtu a zpracovává rozbory hospodaření, návrhy mzdových prostředků a neinvestiční příspěvky pro mateřské a základní školy.
  9. Zpracovává podklady pro výběr grantů MČ Praha 7 v oblasti školství.
  10. S odborem investic a veřejných zakázek sleduje stav školských prostor a objektů.
  11. Ve spolupracuje s odborem investic sleduje stav školních budov a plánují rekonstrukce a investice doprovázené kontrolami.
  12. Spolupracuje s protidrogovým koordinátorem, s asistentkou pro činnost národnostních menšin.
  13. Spolupracuje se školami a školskými zařízeními, které mají sídlo na MČ Prahy 7 a jsou zřízeny jinými subjekty.
  14. Spolupracuje s odbory školství jednotlivých městských částí hl. m. Prahy.
  15. Zajišťuje odborné poradenství občanům v oblasti školství.
  16. Publikuje informace z odboru školství na www stránkách Prahy 7 a v časopise Hobulet.
  17. Podává veřejnosti informace dle zákona č. 106/1999 Sb.
Přečteno 3501 krát Poslední aktualizace: pondělí, 26 srpen 2013 20:23